Vremenske razmere na tekmi

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
webmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Apr 2001, 01:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a webmaster »

AndrejC
2. Re:Vremenske razmere na tekmi


Pozdravljeni!
Zgleda, da sem nekaj zasustral, ko sem pisal v forum No, vazno je, da forum spet deluje.

Vceraj mi modelarska zilica ni dala miru in sem kljub burji in relativno velikim valovom na Vogrscku spuscal coln, ki je zaradi valov bil vec v zraku (in tudi pod vodo), kot na vodi. Cas voznje se je podaljsal za skoraj 2 krat, voznja po valovih je bila divja in prakticno nisem mogel voziti s polnim "gasom". Zanima me, ce se na tekmi uposteva vremenske razmere in se npr. ko so valovi preveliki, ali piha premocan veter tekmo prelozi... ? Kaksna je taktika voznje v slabih vremenskih razmerah?

Lep pozdrav,
Andrej

Date: 02 Apr, 2001 on 10:18

SimonV
3. Re:Vremenske razmere na tekmi


Zivjo,
tekma se prelozi kvecjemu ce neprenehoma "lije kot iz skafa"...veter pa je za nekatere modele celo bolj ugoden kot brezvetrje ,saj se jim bistveno podaljsa cas voznje, kar si tudi sam izkusil...Torej govorim o sibkem vetru, ce pa se ta sprevrze v "orkan" pa postane stvar povsem drugacna, takrat je treba vozit "z gasom" cim vidis da ti hoce model naredit kaksno nenadno kretnjo (cesplja, prevrat,....) spusti gas, ampak stvar se razlikuje od modela do modela (stabilnost (!)), spoznati moras svoj model kako se obnasa in pravocasno reagirati...
Tezisce pa premakni kar za ~10mm bolj naprej , ker bo model drugace neovladljiv, pravilno lego pa lahko ugotovis samo z eksperimentiranjem...

LP,Simon

Date: 02 Apr, 2001 on 17:51

Miha
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 107
since: 03 Feb, 2001 4. Re:Vremenske razmere na tekmi


Tekma se izvede v pogojih kakrsni so dani od narave. Za odpoved je ze napisal Simon zgoraj.
V preteklih letih smo doziveli monsunska dezevja, skoraj orkanski veter, umazano vodno povrsino, itd, itd….to vse sodi zraven. Take tekme so res enkratno dozivetje. V danih razmerah so pogoji za vse tekmovalce enaki.

Za velike valove = veliko svinca v colnu, pa bo ze nekako slo Nekoliko pomaga tudi manjsi propeler. Veliki propelerji lahko povzrocajo kar precej tezav med skakanjem modela v in iz vode.


--------------------------------------------------------------------------------
Miha Holc
[email protected]

Date: 02 Apr, 2001 on 20:09

JozeS
5. Re:Vremenske razmere na tekmi


Zivijo,
s prevec svinca in teziscem prevec naprej bos v primernih valovih model naucil skakati na glavo.

Do sedaj se je pokazalo: visji kot so valovi manj krogov prevozijo modeli. Tako si lahko tudi razlagas rezultate s posameznih tekem.

LP,
JozeS

Date: 02 Apr, 2001 on 22:06

JanezH
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 29
since: 02 Apr, 2001 6. Re:Vremenske razmere na tekmi


Zivijo,
ECO oz. bolje receno vsi modeli so majhni v primerjavi z 10 cm valovi. Pricakovati da bodo sli cez valove kot puscica nima smisla. Tekma v takih pogojih je tekma za "prezivetje" in ce se v takih pogojih nic ne naredi (ni skode na modelu), si lahko se najbolj zadovoljen.


JanezH

Date: 03 Apr, 2001 on 08:39
Odgovori

Vrni se na ECO