ECO start elise

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
webmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 23 Apr 2001, 01:00
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a webmaster »

sasox
1. ECO start elise


Pozdravljeni!
Kar nekaj je ze bilo napisano o primernem motorju za kategorijo ECO start, kar je pomembno, da lahko zacetniki stvar "primemo" na pravem mestu.
Zanima pa me katere elise so primerne za zacetne preizkuse (velikost, tip). Kako se obnasajo npr. Graupnerjeve elise X serije (npr. X-29), ki so (verjetno) namenjene za povrsinski pogon?

Lep pozdrav,
Andrej

Date: 02 Feb, 2001 on 11:30

sasox
Admin
in [saso.cc.st]

posts: 39
since: 31 Jan, 2001 2. Re:ECO start elise


Ce pocakas se kaksen da bo objavljen clanek o elisah za kategorijo ECO start (Clanek je ze v koncni fazi) oz. je ze narejen
Webmaster [saso.cc.st]

Date: 02 Feb, 2001 on 11:31

Andrej
Zacetnik
in [saso.cc.st]

posts: 9
since: 04 Apr, 2001 3. Re:ECO start elise


Pozdravljeni!
Coln je za silo pripravljen, kar je fiksnega je pac fiksnega in se tezko spreminja. Imam pa spet eno vprasanje.

Obrezana in obrusena Graupnerjeva elisa premera 29 mm je po mojem obcutku ravno nekje na meji. Poizkusil bi se malo razbremeniti motor.
Zanima me, ce je smiselno obrezati (obrusiti) eliso tako, da ji zmanjsam tudi premer. Korak elise namrec ostane se vedno enak.

Lep pozdrav,
Andrej

Date: 10 Apr, 2001 on 13:40

Miha
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 107
since: 03 Feb, 2001 4. Re:ECO start elise


Manjse elise kot 27 mm po premeru lahko pri ECO colnih (normalne velikosti )zelo rade zakavitirajo. Ce se le da, je veliko boljse ozati krake in ohranjati premer.
Se je ze kdo lotil segrevanja elise - zmanjsevanja koraka? To zna biti kar delikaten posel, vendar lahko taksno pocetje odvzame se kaksno desetinko ali dve na krog…


--------------------------------------------------------------------------------
Miha Holc
[email protected]

Date: 10 Apr, 2001 on 17:48

ales
Zacetnik
in [saso.cc.st]

posts: 33
since: 05 Feb, 2001 5. Re:ECO start elise


A niso te elise Karbonske? Kar jaz vem se karbona ko je enkrat "strjen" ne da vec preoblikovat (temperaturno). Je pa mozno spreminjanje koraka na ta nacin pri kovinskih elisah. Na ta nacin se da elisa "cudezno" spremeniti .
lp ales

Date: 11 Apr, 2001 on 07:04

Miha
Razpravljalec
in [saso.cc.st]

posts: 107
since: 03 Feb, 2001 6. Re:ECO start elise


Plastik fantastik ojacana s parimi laski ogljikovih vlaken.
--------------------------------------------------------------------------------
Miha Holc
[email protected]

Date: 11 Apr, 2001 on 07:53
Odgovori

Vrni se na ECO