Hobby City!

...vaše želje o čem naj bi se pisalo
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Hobby City!

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Med tuširanjem sem dobil idejo, ki se mi ne zdi napačna.
Kakšna je možnost, da se pod Trgovine uvrsti nov forum oziroma Hobby City trgovina?
Tukaj bi lahko dali pod Ne prezri navodila kako se naroča, kako ustvariti Paypal račun. Debatirali bi lahko o različnih produktih kajti navsezadnje se tam ogromno nakupuje.
Kaj mislite?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Sploh če dajo kakšno donacijo za naš forum :wink: O:) O:) O:)
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Pisaneli, Saj zastopnik za to trgovino bi lahko bil kar ti sam :D :lol: če si si fino zamislil zadevo. Jah samo ni vse samo v paypalu moraš gledati zelooo širše če se že podajaš v kaj takega. Nimajo vsi željnih tegale konička kreditnih kartic (sam tudi še ne) in bi se moralo prvo obrazložiti, kakšne enostavne, ugodne in preverjene zadeve nakazovanja denarja potom posredniških internet strani katera bi morala biti kot lepljivek nastavljena v tem sektorju foruma.
Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

shqwarch napisal/-a:Pisaneli, Saj zastopnik za to trgovino bi lahko bil kar ti sam :D :lol: če si si fino zamislil zadevo. Jah samo ni vse samo v paypalu moraš gledati zelooo širše če se že podajaš v kaj takega.
Si me narobe razumel. Jaz se ne podajam v to kar si ti napisal. Mišljeno je kot forum, ki bi deloval, ne vem, recimo kot gradnje in projekti kjer bi lahko vsi sodelovali in izmenjevali misli, prošnje in ideje. Trenutno sem imel blitz idejo pa sem jo napisal. Kar pa je normalno za slovenski forum je pa to, da je treba idejo hitro dol pobiti. :wink:
Verjetno gledam drugače na stvari ker nisem materijalist in ne vidim vse v denarju. :wink:
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

No Pisaneli, pa maš, to je zato ker se nag tuširaš potem te pa obletavajo čudne misli :D
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6711
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

impeler napisal/-a:No Pisaneli, pa maš, to je zato ker se nag tuširaš potem te pa obletavajo čudne misli :D
A se ti tuširaš oblečen?? :lol: :lol:
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Pisaneli napisal/-a:
shqwarch napisal/-a:Pisaneli, Saj zastopnik za to trgovino bi lahko bil kar ti sam :D :lol: če si si fino zamislil zadevo. Jah samo ni vse samo v paypalu moraš gledati zelooo širše če se že podajaš v kaj takega.
Si me narobe razumel. Jaz se ne podajam v to kar si ti napisal. Mišljeno je kot forum, ki bi deloval, ne vem, recimo kot gradnje in projekti kjer bi lahko vsi sodelovali in izmenjevali misli, prošnje in ideje. Trenutno sem imel blitz idejo pa sem jo napisal. Kar pa je normalno za slovenski forum je pa to, da je treba idejo hitro dol pobiti. :wink:
Verjetno gledam drugače na stvari ker nisem materijalist in ne vidim vse v denarju. :wink:
Aha. OK. Potem se pa opravičujem. Samo se mi zdi da bi to bolj pasalo v sekcijo Splošne teme ker pod Trgovine so zgolj trgovine, kjer se povprašuje po posameznih produktih, ter seveda predstavlja kaj imajo trenutno aktualnega.

Ja lahko bi se potem pojavila v sekciji "Splošno" forum "Hobbycity ter podobne trgovine" in se potem pod njimi naredilo nekaj lepljivk o temi "Paypal ter podobne možne alternative plačevanja" kjer bi se tudi malo razložilo novincem kako in kaj, potem kot drugo bi lahko bilo "Projekti iz teh izdelkov" trgovin, potem kot naslednje recimo lepljivek "Feedback" kjer bi se razpravljalo o tem kaj kupiti kaj ne oz. kaj priporočate in kaj odsvetujete, pa "Čezmejni problemi" kjer bi se razpravljalo o carinjenju obdavčenju ter kako se legalno ogniti tem stvarem če je možno. Sicer pa ne vem ali bi se potem držali teh podtem še bi se pa to naredilo bi pa bilo priporočljivo presortirati teme iz zdajšnje. Težko bi bilo ker se pač "štukajo" vendar bi postalo vseeno bolj pregledno
Slika
Toki
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 31 Avg 2006, 21:02
Kraj: Brežice in Maribor

Odgovor Napisal/-a Toki »

Vsekakor podpiram to idejo =D> In mislim da bi kitajci tut malce pomagali pri tej ideji.


Lahko tudi ustanovimo Modelarji.com klub v njihovi trgovini, da bomo lahko skupej zbirali točke 8)
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

shqwarch napisal/-a:
Pisaneli napisal/-a:
shqwarch napisal/-a:Pisaneli, Saj zastopnik za to trgovino bi lahko bil kar ti sam :D :lol: če si si fino zamislil zadevo. Jah samo ni vse samo v paypalu moraš gledati zelooo širše če se že podajaš v kaj takega.
Si me narobe razumel. Jaz se ne podajam v to kar si ti napisal. Mišljeno je kot forum, ki bi deloval, ne vem, recimo kot gradnje in projekti kjer bi lahko vsi sodelovali in izmenjevali misli, prošnje in ideje. Trenutno sem imel blitz idejo pa sem jo napisal. Kar pa je normalno za slovenski forum je pa to, da je treba idejo hitro dol pobiti. :wink:
Verjetno gledam drugače na stvari ker nisem materijalist in ne vidim vse v denarju. :wink:
Aha. OK. Potem se pa opravičujem. Samo se mi zdi da bi to bolj pasalo v sekcijo Splošne teme ker pod Trgovine so zgolj trgovine, kjer se povprašuje po posameznih produktih, ter seveda predstavlja kaj imajo trenutno aktualnega.

Ja lahko bi se potem pojavila v sekciji "Splošno" forum "Hobbycity ter podobne trgovine" in se potem pod njimi naredilo nekaj lepljivk o temi "Paypal ter podobne možne alternative plačevanja" kjer bi se tudi malo razložilo novincem kako in kaj, potem kot drugo bi lahko bilo "Projekti iz teh izdelkov" trgovin, potem kot naslednje recimo lepljivek "Feedback" kjer bi se razpravljalo o tem kaj kupiti kaj ne oz. kaj priporočate in kaj odsvetujete, pa "Čezmejni problemi" kjer bi se razpravljalo o carinjenju obdavčenju ter kako se legalno ogniti tem stvarem če je možno. Sicer pa ne vem ali bi se potem držali teh podtem še bi se pa to naredilo bi pa bilo priporočljivo presortirati teme iz zdajšnje. Težko bi bilo ker se pač "štukajo" vendar bi postalo vseeno bolj pregledno
Evo bravo! =D> Točno to sem želel povedati. Tebi je pa uspelo še bolj podrobno razložiti. :D
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Pisaneli A naredimo anketo, ko mi je prišlo ravno na idejo, koliko bi se jih strinjalo z tovrstno idejo? Potem, če bi se obneslo bi se dalo na anketo, še kateri mderator bi to potem uredil (od novih uletelih). :lol:
Zadnjič spremenil shqwarch, dne 27 Jan 2009, 15:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Hobby City!

Odgovor Napisal/-a brejker »

Pisaneli napisal/-a:Med tuširanjem sem dobil idejo, ki se mi ne zdi napačna.
Kakšna je možnost, da se pod Trgovine uvrsti nov forum oziroma Hobby City trgovina?
Tukaj bi lahko dali pod Ne prezri navodila kako se naroča, kako ustvariti Paypal račun. Debatirali bi lahko o različnih produktih kajti navsezadnje se tam ogromno nakupuje.
Kaj mislite?
Jest bi bil ZA. Saj mi ni jasno...kko bi se lahko dokopal do "potrošnega" materjala, ki ga ponujajo vzhodnjaki. Za AXIja se mi pa tudi nesplača, dajati 70e+ :roll: Ali pač?!

V rubriko Trgovine bi bilo najbolje...
Ker imaš lahko "prilepljene" teme, ki so vedno na vrhu in vedno poiščeš to kar te zanima. Sedaj ko ima že odprta tema nevem kolikoo strani je kar malo...
Ni pregledno_da sem kratek.
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ne pod sklop Splošne teme se mi zdi bolje uriniti še en glavni naslov ker je višje in bolj izstopa, med splošne teme pa zato ker se tu na veliko razpravlja po dolkem in po čez. Ker pa se pri teh trgovinah za plačevanje vglavnem uporablja PayPal bi bil glavni naslov PayPal modeladelarske trgovine ali pa ker se te trgovine nahajajo na azijskih tleh HongKoške trgovine, pod tem bi se potem odpiralo nove teme in lepljivke, ki so vedno aktualni.
Slika
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2302
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Ni slaba ideja potem bi bilo vse na enem mestu. Bi kliknil pod rubriko izdelki pa bi se tam pogovarjalo o izdelkih hobycity-a
L.P.Samo[/quote]
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

štajerc napisal/-a:... o izdelkih hobycity-a
V merkatorju se tudi pogovarjaš o merkatorjevih izdelkih, hm?
... Zaradi take miselnosti trgovci cvetijo, izdelovalci pa trpijo. Bravo potrošniki, rulate!

Btw, te dni se splača kitajsko robo nabavljati iz anglije, kjer je skoraj pol cenejša.
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Veliko modelarjev bi si želelo kaj naročiti iz teh vzhodnih trgovin , pa se jim zatakne že pri naročilu še posebej pa pri plačilu.
Ali je kdo pripravljen prevzeti vlogo posrednika za nakupe iz teh trgovin?
Primer:
ponudbo pošlješ temu posredniku. On jo pregleda, obračuna stroške (poštnina, carina, ..) in ti sporoči celotni znesek nakupa. Če se s ceno strinjaš mu pošlješ denar in on sproži nakup.
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Ah to bo težka.
Recimo problem: naročiš avion, pride poškodovan. Naročnik torej ne dobi aviona, ali naj potem posrednik rešuje te težave?

Tomaž
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Seveda, takšno naročanje vsebuje določeno tveganje. Ampak tisti, ki bi šel v tak nakup mora računati tudi na to.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Imamo kar nekaj domačih trgovin in niso vedno dražje od kitajcev.
Včeraj sem pregledal cel splet za Futabin servo BLS 251, na koncu se je izkazalo, da je cena enaka ali malenkost višja kot doma (če upoštevamo poštnino, carino, ddv)...
lp Melly
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

gas napisal/-a:Veliko modelarjev bi si želelo kaj naročiti iz teh vzhodnih trgovin , pa se jim zatakne že pri naročilu še posebej pa pri plačilu.
Ali je kdo pripravljen prevzeti vlogo posrednika za nakupe iz teh trgovin?
Primer:
ponudbo pošlješ temu posredniku. On jo pregleda, obračuna stroške (poštnina, carina, ..) in ti sporoči celotni znesek nakupa. Če se s ceno strinjaš mu pošlješ denar in on sproži nakup.
gas napisal/-a:Seveda, takšno naročanje vsebuje določeno tveganje. Ampak tisti, ki bi šel v tak nakup mora računati tudi na to.
Sam naročam robo iz HC za približno 8 prijateljev in ne moreš si zamisliti koliko časa to vzame, ko potegneš vse skupaj. Da ne razlagam kolikokrat se sekiram, če kaj za njih ne pride prav ali je treba reklamirati.
Če bi že kdo to delal, bi verjetno zahteval (mu pripada) kakšen % od prodaje. S tem da je potem že vprašljivo, če se komu potem splača naročati.
Kot je Melly že povedal, če malo spremljate trgovine, se cene počasi izenačujejo. Dobro, določene stvari so še vedno poceni ampak vseeno.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

gas napisal/-a:Veliko modelarjev bi si želelo kaj naročiti iz teh vzhodnih trgovin , pa se jim zatakne že pri naročilu še posebej pa pri plačilu.
Ali je kdo pripravljen prevzeti vlogo posrednika za nakupe iz teh trgovin?
Primer:
ponudbo pošlješ temu posredniku. On jo pregleda, obračuna stroške (poštnina, carina, ..) in ti sporoči celotni znesek nakupa. Če se s ceno strinjaš mu pošlješ denar in on sproži nakup.
Emmm... na voljo v vaši najljubši slovenski modelarski trgovini
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pisaneli napisal/-a:
gas napisal/-a:Veliko modelarjev bi si želelo kaj naročiti iz teh vzhodnih trgovin , pa se jim zatakne že pri naročilu še posebej pa pri plačilu.
Ali je kdo pripravljen prevzeti vlogo posrednika za nakupe iz teh trgovin?
Primer:
ponudbo pošlješ temu posredniku. On jo pregleda, obračuna stroške (poštnina, carina, ..) in ti sporoči celotni znesek nakupa. Če se s ceno strinjaš mu pošlješ denar in on sproži nakup.
gas napisal/-a:Seveda, takšno naročanje vsebuje določeno tveganje. Ampak tisti, ki bi šel v tak nakup mora računati tudi na to.
Sam naročam robo iz HC za približno 8 prijateljev in ne moreš si zamisliti koliko časa to vzame, ko potegneš vse skupaj. Da ne razlagam kolikokrat se sekiram, če kaj za njih ne pride prav ali je treba reklamirati.
Če bi že kdo to delal, bi verjetno zahteval (mu pripada) kakšen % od prodaje. S tem da je potem že vprašljivo, če se komu potem splača naročati.
No končno eden, ki pove iz prve roke =D>
Z drugimi besedami, posredništvo je odgovornost in običajno tudi nekaj stane, če je pa potem vse cenovno še tako ugodno, pa ne vem.

Preko posrednika, se skoraj vse dobi v naših trgovinah, v čem je torej problem :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13475
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Če je "posrednik" na HobbyCitiy-u prispel do statusa "Platinum member" ali celo "Jade" ima na marsikatere (skorajda vse) izdelke več ali manj dodatnega popusta (glede na "navadne smrtnike", ki neprijavljeni brskajo po HC trgovini) in lahko to razliko "pobaše v žep", kar mu lahko nekako "poplača za njegov trud"... vendar pa se tu poraja vprašanje moralnosti takega početja....kar pa je seveda pa je odvisno, kako gledaš na zadevo...kot dober prijatelj, klubski kolega, poštenjak, diler ali trgovec.
Upam, da s tem "razkritjem" nisem komu prekrižal načrte....
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Ultralajt napisal/-a:Če je "posrednik" na HobbyCitiy-u prispel do statusa "Platinum member" ali celo "Jade" ima na marsikatere (skorajda vse) izdelke več ali manj dodatnega popusta (glede na "navadne smrtnike", ki neprijavljeni brskajo po HC trgovini) in lahko to razliko "pobaše v žep", kar mu lahko nekako "poplača za njegov trud"... vendar pa se tu poraja vprašanje moralnosti takega početja....kar pa je seveda pa je odvisno, kako gledaš na zadevo...kot dober prijatelj, klubski kolega, poštenjak, diler ali trgovec.
Upam, da s tem "razkritjem" nisem komu prekrižal načrte....
Kapitalizem in moralnost, poštenjak, a si poštenjak če svoje delo in znanje daješ zastonj drugim, za tistih 8 ur dopoldan si verjetno plačan?
Marža za trgovca (posrednika če hočete) mora biti, kdor tega ne razume... tudi prodaja je delo, saj lahko imaš še tako dobre izdelke, dokler ne najdejo kupca niso vredni nič (zaloga je itak minus).
Kot dober prijatelj sem nastavil že nekaj helijev in oddajnikov... vsakič 2-3 ure dela. Prav, ampak veliko pametnejši Nemci za to zaračunajo 30e, zaradi tega ne bo noben obogatel, samo svoje delo in znanje so ovrednotili.
Tukaj bo vsak dvignil nos, kakšen pa si, ampak za učenje tenisa ali smučanja pa je tako plačilo "normalno"...

Sicer pa kitajci količinsko omejujejo nakupe, vsaj pri modelih pošljejo samo en kos naenkrat, ravno zato, da nekdo ne bi naredil prodajalne.

Vedno se pojavi enako vprašanje, ko potrebuješ nek izdelek hitro, greš v lokalno modelarsko trgovino, poklepetaš s trgovcem (s kitajcem zelo težko), vidiš izdelek v živo in dobiš ga takoj. Sicer plačaš več (cena izdelka) ampak, če dodaš še davek poštnino... ni nujno dražje. Velikokrat se odločamo za nakup po netu (ebay ali hobby city) na podlagi gole cene izdelka, ko pa dodamo stroške... lep primer je en od prodajalcev na ebayu, kabince za trex po 3$ AMPAK poštnina 10$ ... pa smo tam.
Tukaj ni prostora za lažno nacionalno pripadnost, ampak kot povsod v poslu za golo preračunljivost, če lokacli zaprejo trgovine boš za vsako malenkost čakal 14 dni.
Mislim, da so kitajske trgovine naredile premik tudi v slovenskih, saj so veliko izdelkom prilagodili cene. Predvsem pa je kitajski nakup novih izdelkov povezan s tveganjem, saj velikokrat noben ne ve kako izdelek izgleda ali deluje (pač nekdo kupi in napiše vtise, lahko se tudi nategne).

Ne rečem lipoti so poceni, bk motorji, krmilniki ampak samo do določene velikosti-kvalitete. Servoti vsaj cenejši so slabi (tako znani hxt900, od 20 jih je pri meni samo še 5 delujočih, za primer hs65 so po kar nekaj heli kreših še vedno kot novi), boljši pa niso več poceni.

Malo v razmislek.
lp Melly
wince
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 26 Maj 2003, 18:23
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a wince »

Ultralajt napisal/-a:Če je "posrednik" na HobbyCitiy-u prispel do statusa "Platinum member" ali celo "Jade" ima na marsikatere (skorajda vse) izdelke več ali manj dodatnega popusta (glede na "navadne smrtnike", ki neprijavljeni brskajo po HC trgovini) in lahko to razliko "pobaše v žep", kar mu lahko nekako "poplača za njegov trud"... vendar pa se tu poraja vprašanje moralnosti takega početja....kar pa je seveda pa je odvisno, kako gledaš na zadevo...kot dober prijatelj, klubski kolega, poštenjak, diler ali trgovec.
Upam, da s tem "razkritjem" nisem komu prekrižal načrte....
...tile popusti so zelo relativni in varirajo od izdelka do izdelka... npr. pri enem izdelku za 100$ je 1$ :o pri drugem npr. za 65$ pa 17$ ...

PS:naročal za več ljudi, samo na koncu te mine, ko vsak drugi dan urejaš PCP, skačeš okoli pošte... :roll: in se najde kdo, ki ti pol še razbija pirhe ker je pričakoval nekaj drugega oz. gnjavi zaradi svoje nevednosti :roll:
j... ga dobrota je sirota... :lol:
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

BTW na ebayu se vedno gleda izdelek+poštnina=cena izdelka. Ni mi jasno kako lahko nekateri pričakujejo, da bodo plačali za model 20$ ali celo 1$ in potem se sprašujejo kako to, da je poštnina 100$.
Odgovori

Vrni se na Želje po novih prispevkih na portalu